تاريخ : | | نویسنده : مدیر

بیوگرافی سیاوش خیرابی(در فیلم ترانه مادری نقش بهرام رو ایفای نقش کرد)

سیاوش خیرابی

سیاوش خیرابی

متولد ماه آذر سال ۱۳۶۳

آخرین مدرک تحصیلی :  فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد تهران

سابقه هنری :  از دوران کودکی در فعالیتهای هنری شرکت داشته .

  در  سال سوم راهنمایی اولین کار بازیگیری خود را انجام داده و

به خاطر تحصیل بعد از آن کار جدیدی نداشته است .

آموزش دوره بازیگیری : سیاوش خیرابی دوره بازیگری خود را

در کانون سینماگران سپری کرده است .

کارهای او تا کنون :   تله فیلم تلخون  -  سریال ترانه مادری


سیاوش خیرابی: دوربین همیشه خانه ما بود !

تشابه بازی او به حامد بهداد خیلی زود او را مورد توجه رسانه*ها و مخاطبین قرار داد اما حتی اگر به بدبینانه*ترین شکل ادعا کنیم او تنها از بهداد تقلید می*کند، بدون اغراق می*توان از حالا آینده*ای خوب را برایش متصور شد. وی تجربه طولانی در راستای حضور حرفه*ای جلوی دوربین ندارد و کارهایش تنها به فیلم (تلخون) و نیز فیلم سینمایی (حس پنهان) محدود می*شود. هر چند او از سال*ها پیش و در سنین پایین وارد دنیای هنر شده است. در حس پنهان تنها یک پلان جلوی دوربین مصطفی رزاق کریمی رفت و همان یک صحنه برای این بازیگر جوان کافی بود تا در پرونده کاری*اش ثبت شود. در زندگی واقعی*اش تقریبا می*توان گفت شباهتی با بهرام کیا ندارد، او برعکس بهرام بسیار متین، صبور و کم سر و صداست.

متولد چه سالی هستی و از چه سالی بازیگر شدی؟
خیرابی: آذرماه سال 1363 به دنیا آمدم. در خصوص بازیگری هم سال سوم راهنمایی در یک کار ایفای نقش کردم که بعد از آن به خاطر درس و مدرسه، به دنبالش نرفتم تا اینکه در دوره دانشگاه توسط یکی از دوستانم برای یک کار مستند داستانی به آقای رزاق کریمی معرفی شدم اینجا بود که تصمیم گرفتم جدی*تر به این حرفه بپردازم از این رو رفتم به کانون سینماگران جوان و یک دوره کامل آموزش بازیگری را سپری کردم و دوباره برای کار (حس پنهان) آقای رزاق کریمی انتخاب شدم. بعد از آن در تله فیلم (تلخون) به کارگردانی آقای امینی ایفای نقش کردم.

برای ترانه مادری چگونه انتخاب شدی؟
خیرابی: آقای حمزه*ای تلخون را دیده بودند برای همین با من برای این کار تماس گرفتند.

اما با ایفای نقش در این سریال این ذهنیت پیش می*آید که سابقه طولانی در این حرفه داری. به نظر خودت دلیل این موفقیت در چه چیزی است؟
خیرابی: من از بچگی عاشق فیلم بودم، فکر می*کنم تمام این فیلم دیدن*ها در ایفای نقش به کمکم می*آیند، ضمن اینکه به دلیل شغل پدرم با دوربین آشنا بودم چرا که پدرم آتلیه عکاسی و فیلمبرداری دارد. همیشه جدیدترین دوربینی که وارد بازار می*شد به خانه ما هم می*آمد، از این رو با دوربین غریبه نبودم، برای همین هیچ هراسی از لنز و دوربین نداشتم. فکر می*کنم دلیل اصلی راحت بودنم جلوی دوربین همین ویژگی شغل پدرم بوده و هست. در مورد این سریال خاص هم اگر بازی من خوب به نظر آمده به خاطر لطف و زحمات آقای حاتمی به عنوان بازیگردان و آقای سهیلی*زاده و همچنین آقای حکیمی است که بسیار کمکم می*کنند.